خانه / تعمیرات تجهیزات پزشکی / آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی / نگهداری پیشگیرانه از خرابی تجهیزات برقی و الکترونیکی

نگهداری پیشگیرانه از خرابی تجهیزات برقی و الکترونیکی

BMEcenter.ir-727

اکثر مردم نسبت به نگهداری تجهیزات الکترونیک در برابر گرد و خاک بی تفاوت هستند و این امر موجب می شود تا دستگاه های الکترونیک آنها عمر کمتری داشته باشند.

گرد و خاک به صورت عادی هادی جریان الکتریکی نیست اما هنگامی که مقدار آن زیاد شود باعث نشت جریان می شود در سیستم های کامپیوتری این امر غالبا اتفاق می افتد .

درصد رطوبت هوا در نشت جریان تاثیرگذار است رطوبت بیشتر به گرد و خاک کمک می کند تا رسانای بهتری باشند .

گرد و خاک در سیستم های موتور دار تاثیر منفی دارند ، فن های خنک کننده به دلیل میدان مغناطیسی که دارند گرد و خاک را جذب می کنند و باعث می شوند کم کم کارآیی اولیه را از دست بدهند و یا اینکه باعث به وجود آمدن صرو صدای زیاد می شوند.

سرویس و خاک گیری سیستم های الکترونیک و کامپیوتری بسته به جایی که زندگی یا کار می کنید به صورت روتین و دوره ای مورد نیاز است توجه داشته باشید که برای نظافت سیستم های الکترونیک از تجهیزاتی استفاده کنید که دمند باشند و مکش نداشته باشند شاید یکی از دلایل این موضوع القاء بارهای مغناطیسی به داخل مدار باشد.

توجه داشته باشید که هنگام گرد گیری سیستم های الکترونیکی از ماسک استفاده کنید زیرا این گرد و خاکهایی که در مجاورت میدانها باشند سرطان زا هستند . قلم موی نقاشی گزینه مناسبی برای پاک کردن تجهیزات ریز و حساس است و به دست داشتن دستکش مخصوص ESD به شما کمک می کند تا احیانا تجهیزات در تماس با دست از الکتریسیته بدن شما آسیب نبینند (یکی از این تجهیزات رم های کامپیوتر ها هستند که بسیار حساسند و این موضوع رو دفترچه آنها ذکر شده است.)

به طور کلی کیفیت مدار با عمر آن رابطه مستقیم دارد اگر می خواهید وسیله الکترونیکی شما بیشتر عمر کند آن را از چند عامل دور نگه دارید: رطوبت،گرد وخاک، دمای زیاد وضربه

یک نظر

  1. سلام
    فقط خواستم تشکر کنم.
    ممنون

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*