خانه / آشنایی با تجهیزات پزشکی / راهنمای سرویس انواع اکسیژن ساز

راهنمای سرویس انواع اکسیژن ساز

www.BMEcenter.ir-اکسیژن-ساز1

امروزه با افزایش آلودگی هوا و همچنین نیاز به استفاده از دستگاه اکسیژن ساز توسط بیماران، اهمیت این دستگاه به شدت بالا رفته است به نحوی که افراد زیادی از این دستگاه استفاده می کنند و برای تهیه آن دچار مشکل می باشند که چه دستگاهی با چه حجم و برندی را خریداری کنند که مناسب با بیماری آن ها باشد.

برای خرید دستگاه اکسیژن ساز نیاز است تا نکاتی را رعایت کنید و ابتدا با تمام دستگاههای اکسیژن ساز به صورت کامل آشنا شوید. در این مقاله در ابتدا با دستگاه اکسیژن ساز آشنا می شوید.

www.BMEcenter.ir-اکسیژن-ساز7

چنانچه شما نیازمند به یک دستگاه اکسیژن ساز می باشید و نمیدانید چه دستگاهی را خریداری کنید می توانید به صورت رایگان از مشاوره کارشناسان و متخصصان دپارتمان مرکزی مهندسی پزشکی استفاده نمایید.

برای ارتباط با متخصصان دپارتمان مرکزی مهندسی پزشکی از طریق ایمیل اصلی شرکت به آدرس

BMEcenter@outlook.com

موضوع را مکاتبه کنید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

مقدمه:

 امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون فن‌آوریها، تکنولوژیهای جدیدی گوی سبقت را در اختیار دارند که دارای ویژگی‌های خاصی همچون نداشتن اثرات تخریبی زیست محیطی و انواع آلودگیها باشند همچنین از نظر اقتصادی دارای ارزش افزوده بالاتر باشند. یکی از فن‌آوریهای جدید در سیستم اکسیژن‌سازی روش PSA[1] می‌باشد نقش اصلی را در این سیستم ترکیبی به نام زئولیت بازی می‌کند که دارای هزاران ویژگی منحصر به فرد می‌باشد.

www.BMEcenter.ir-اکسیژن-ساز2

۱- آشنایی با سیستمهای متداول اکسیژن رسانی به بیمار:

۱-۱- سیستم اکسیژن کپسولی: این سیستم شامل یک کپسول و مائومتر و مرطوب کننده و ماسک اکسیژن می‌باشد جزء متداولترین سیستمها می‌باشد. این روش بخاطر فشار بالا( ۱۶۰ اتمسفر) و افت ناگهانی آن جهت مصرف به ۱۲ اتمسفر و پایین‌تر و همچنین مشکلات پر کردن کپسول و کنترل کپسول‌ها، انتقال آن،اطمینان از موجود بودن، گرائی و همچنین مشکلات انبارداری، مانومتر و مربوط کننده و انواع رنگهای مختلف کپسولها که با گازهای مختلف می‌تواند اشتباه گرفته شود و در نهایت کوتاه بودن عمر مفید آنها، تقریباً از رده خارج شده است.

۱-۲- سیستم تجمیع کپسول و انتقال اکسیژن توسط لوله‌کشی:

این سیستم شامل تجمیع کپسولهای مختلف در یک محیط خارج از مصرف و نصب کپسول‌ها با رگلاتورهای مختلف و فشارشکن می‌باشد این روش نیز همان مشکلات سیستم اکسیژن کپسولی را داشته علاوه بر آن انفجار کپسول نیز در حد وسیع وجود دارد تنها مزیت آن کاهش کارگزار و انتقال بتوسط لوله است.

۱-۳- سیستم اکسیژن تانکی و ذخیره جایگزین:

 اکسیژن تولید شده توسط مخزن سردسازی شده به مخزن مورد مصرف بیمارستان تزریق می‌شود. حالت دو تانکی ،عدم مشکلات رگلاتور، احتمال پایین خطر انفجار و انتقال اکسیژن توسط لوله‌کشی به محل مصرف ، از مزایای این روش می‌باشد. این سیستم نیز مشکلات دیگری را داراست.

۱-۴- سیستم تولید در محل با تکنولوژی PSA:

سیستم تولید اکسیژن در محل با تکنولوژی PSA توسط لوله‌کشی آن با لوله‌های مسی یا برنجی بدون درز با کنترل حداکثر ۲۰ فوت در مصرف بصورت ثابت در لوله‌ها و با حداقل فشار ۱۵ اتمسفر در ورودی اطاقها با توان توزیع حجم‌های مختلف با قوانین مهندسی بطور محلی طراحی می‌شود. وجود شیرهای مختلف در نقاط مختلف تقسیم از ابتدای خروجی ، ابتدای بخشها،ابتدای اطاقهاو ابتدای مصرف بیمار موردنیاز است.از نکات مهم، کنترل لوله‌ها از نظر تعریق و آزادی آنها در مسیر و رنگ زدن مختلف آنها به منظور جداسازی، به طور مثال اکسیژن به رنگ سبز [۲]N2Oبه رنگ آبی و هوای فشرده به رنگ سفید و وکیوم به رنگ زرد مشخص می شود.یک مشکل عمده در سیستم خرابی خروجی‌های آن در اطاقی است که اغلب نشتی بوجود می‌آید. ورود مواد آلوده کننده به وکیوم و U شکل بودن لوله‌ها بعداً منجر به تولید صدا بخاطر سیفونی شدن آنها خواهد بود. در این سیستم جهت تولید اکسیژن ترکیبی بنام زئولیت نقش اصلی را به عهده دارد..

 

 ۲ دستگاههای مختلف تولید اکسیژن با تکنولوژی‌های مختلف

 

 ۲-۱- Life style : کوچکترین سیستم مولد اکسیژن پرتابل با بهره‌گیری از تکنولوژی O.C.D [3] استفاده از اکسیژن طبی را در هر مرحله موردنیاز برای فرد تأمین می‌کند با برق و باطری اتومبیل کار می‌کند و یک سیستم کوچک تولید اکسیژن با PSA و تکنولوژی OCD می‌باشد.

۲-۲-  Dr. Oxygen: این دستگاه با استفاده از ترکیب شیمیایی سه ماده شامل آب به میزان یک لیتر ، پودر پرهیدروکسید کربنات سدیم و با کاتالیزوری دی اکسید منگنز فعال می‌شود و اکسیژن در فرصت زمانی ۵ دقیقه به خلوص ۹۹% می‌رسد. میزان تولید ۱۰ تا ۱۲ لیتر برای دو ساعت بوده که برای مواقع اضطراری و بدون برق در صحرا و کوه‌نوردی ویا دورترین مکانها بهترین امکان تولید اکسیژن تا رسیدن به محل امکانات بیشتر را، فراهم میکند.

۲-۳- Impulse select[4] ( انتخاب سیستم OCD یا مصرف مداوم اکسیژن): با این تکنولوژی همزمانی مصرف کمتر و موردنیاز و دائم امکان‌پذیر است و قابلیت وصل به دستگاههای مختلف را امکان‌پذیر می‌کند. علائم نشان دهنده میزان اکسیژن تولیدی- خروجی و تنظیم آنها و علائم هشدار دهنده عدم مصرف اکسیژن توسط بیمار نیز در آن تعبیه شده است.

۲-۴- Reliant-new life[5]: دستگاه تولید اکسیژن یک اطاقه جهت مصرف یک یا دو نفر و دستگاههای ونیتلاتور و بیهوشی با امکانات وکیوم ساکشن و بخور و هوای فشرده با برق ۲۲۰ ولت کمپرسوری با توانهای مختلف ۷۰۰-۳۵۰ وات با خلوص اکسیژن ۳±۹۵% در تمام ۲۴ ساعت و تولید N2 ، موردنیاز تولید کشورهای پیشرفته می‌باشد دارای جریان سنج اکسیژن مرطوب کننده مجهز به هوشمندهای مختلف از جمله خلوص فشار و جریان برق مجهز به زمان سنج با کارکرد بدون صدا و امکانات دیگر که بعداً اضافه می‌شود.

۲-۵- AIR Sep[6]: دستگاه تولید اکسیژن کامل بیمارستانی با امکانات کامل ذخیره و پر کردن با سیستم لوله‌کشی هوای فشرده و خلاء ساکشن  وتولید اکسیژن با ظرفیت‌های مختلف تمام مانتیورینگ هوشمند از نظر خلوص فشار و برق و اتصال کپسولی اضطراری با گارانتی و خدمات پس از فروش با استفاده از تکنولوژی PSA مونتاژ داخلی و خارجی با برگشت سرمایه در دو سه سال مصرف اولیه با استفاه از زئولیت می‌باشد.

 

۳- زئولیتها[۷]:

کانی زئولیت برای اولین بار توسط بارون فردریک کانستد سوئدی در سال ۱۷۵۶ میلادی کشف گردید وی موقع آزمایش با یک کریستال معدنی متوجه شد که در اثر حرارت دادن از ساختمان این ترکیب بخارات آب خارج می‌شود به آن علت نام زئولیت که ترکیبی از دو کلمه Zeo (جوشان و Lithos (سنگ) که از واژه‌های یونانی گرفته شده است انتخاب نموده است.

به طور خلاصه زئولیت‏ها، بلورهای آلومینوسیلیکات عناصر گروه IA و IIA هستند. فرمول شیمیایی این ترکیبات به صورت M2/nO.Al2O3.YSiO2.WH2O میباشد‏ که در آن Y³۲، M کاتیون و n ظرفیت کاتیون و W نشان دهنده ملکولهای آب می‏باشد. فرمول ساختار زئولیت براساس سلول واحد بلوری آن به صورت Mx/n[[AlO2]x[SiO2]y]wH2O بیان می‏شود که x و y تعداد کل چهار وجهی‏های موجود در سلول واحد را نشان می‏دهد .

بطور کلی سه عامل در کاربرد تجارتی و صنعتی زئولیت ها مهم می باشد که عبارتند از : شیمی ساختمانی، فراوانی و  قابلیت دسترسی و ارزش اقتصادی .

زئولیت‏ها را برمبنای واحد ساختمانی به سه نوع اولیه، ثانویه و پلی هدرال طبقه‏بندی می‏کنند.

واحدهای ساختمانی اولیه باارایش‏های گوناگون دراشکال هندسی متفاوتی کنار هم قرار گرفته واحدهای ساختمانی ثانویه را تشکیل می‏دهند.

اگر چند واحد ثانویه کنار هم قرار گیرند اشکال فضایی متنوعی بنام پلی هدرال تشکیل می‏دهند که از ترکیب چند پلی هدرال بلورهای زئولیتی تشکیل می‏شوند. نحوه قرار گرفتن و شکل پلی هدرال سبب ایجاد کانالهایی در درون شبکه بلور زئولیت می‏شود که ساختمان کریستال زئولیت در قطر این کانالها و ارتباط میان آنها موثر است.

به عنوان مثال b-cage به عنوان یک واحد ساختمانی ثانویه می‏تواند با اتصالات گوناگون زئولیت‏های گوناگون [zeolite A، Sodalite و Faujasite ] بوجود آورد.

 

BMEcenter.ir-0032

شکل[۳-۱] ساختمان b-cage که واحد اصلی ساختمان زئولیت های A و Faujasite و Sodalite  می باشد

 

۳۱-زئولیتها به عنوان جدا کننده گازها :

بر اساس خواص جذب سطحی و غربال مولکولی زئولیتها ، مولکولهای متفاوت ثابتهای تعادلی متفاوتی برای جذب و ضرایب نفوذ متفاوتی در داخل حفره های زئولیتی دارند. زئولیت ها بدلیل داشتن ساختمان حفره های غربال مولکولی و جدا کردن گازها کاربرد گسترده ای دارد .

عوامل موثر در نفوذ مولکولها به اسکلت زئولیت عبارتند از:

-اندازه و شکل دریچه‏های ورودی کانالها و حفرات زئولیت

-اندازه و شکل مولکولهای مهمان

-تعداد، محل و اندازه کاتیونهای قابل تعویض

-وجود یا عدم وجود نقص در ساختار کریستالی که معمولاً در اثر جابجاشدگی توده ماده و بسته شدن یا باریک شدن بعضی از راههای نفوذ به شبکه اتفاق می‏افتد.

-حضور یا عدم حضور مولکولهای مهمان دیگر که قویاً بوسیله شبکه نگهداری می‏شوند مانند آب، آمونیاک و نمکها که در فرایند جذب موثرند.

زئولیت ها دارای سطحی به وسعت چند صد متر مربع به ازای هر گرم برای جذب سطحی می باشند و برخی از زئولیت  ها قادر به جذب، تا ۳۰% وزن خشک خودشان می باشند . علاوه بر توانایی زئولیت ها در جداسازی مولکولها، توزیع نا متعادل بار در فضای خالی زئولیت آبگیری شده بدلیل حضور کاتیونها و یا گروههای هیدروکسیلی و نیز به دلیل جانشینی Al به جای Si در شبکه باعث جذب سطحی بسیاری از عناصر یا ترکیبات بصورت انتخابی در اثر ایجاد گشتاور دو قطبی دائمی میگردد . بنابراین مولکولهای قطبی مانندH2S , CO2 , SO2 , H2O  به مراتب بهتر از مولکولهای غیر قطبی جذب می گردند . از این خاصیت در خالص سازی گاز طبیعی استفاده می شود . از زئولیت     ها همچنین میتوان در تولید اکسیژن استفاده نمود . گاز نیتروژن با تشکیل گشتاور چهار قطبی ضعیف بصورت انتخابی از هوا توسط زئولیت جذب می شود و طی فرایند ساده ای می توان گاز نیتروژن با درصد خلوص بیشتر از ۹۹% تهیه نمود . گاز خروجی از ستونهای جاذب، غنی از اکسیژن خواهد بود.

BMEcenter.ir-0033

 

شکل ۳-۲- یک مدل شبیه سازی شده زئولیت

 

 

۴-آشنایی با سیستم PSA اکسیژن طبی در محل مصرف

سیستم‌های تولید اکسیژن PSA برای بیمارستانها و مراکز درمانی این امکان را فراهم می‌سازد که بدون وابستگی به اکسیژن کپسولی یا مایع بتواند در محل مصرف اکسیژن تولید کنند و نگران قیمت یا تحویل نامنظم اکسیژن نباشند مزایای این سیستم عبارت است از ایمنی، هزینه‌های نازل، پرسنل کمتر و اطمینان کامل به منبع دائمی اکسیژن وبازگشت سرمایه در کمتر از سه سال و تولید کامل در موقع حداکثر مصرف پیک، بدون خطر

همانطور می‌دانید هوا شامل ۲۱% اکسیژن ۷۸% ازت و ۱% گازهای دیگر می‌باشد دستگاه، اکسیژن را تحت فرآیندی بنام جذب تحت فشار PSA از هوا جدا می‌سازد و در این فرآیند و با بکارگیری بستری از غربال مولکولی از جنس زئولیت سنتزی، ازت و ناخالصی‌های دیگر را در فشار بالا از هوا جذب و در فشار پایین آزاد می‌کند. در مولد PSA برای جذب سطحی دائمی ازت و ناخالصی دیگر دو بسترغربال مولکولی، ازت را جذب و اکسیژن را از خود رد می‌کند قبل از اینکه بستر مولکولی اول از ازت اشباع شود هوای ورودی به بستر مولکولی دوم وارد و در طی این مدت بستر مولکولی دوم اکسیژن تولید می‌کند و در همان زمان بستر مولکولی اول در اثر کاهش فشار از ازت تخلیه و با اکسیژن پالایش شده به حالت اولیه برمی‌گردد این سیکل بطور مداوم تکرار می‌شود تا اینکه اکسیژن با خلوص ۵/۹۵% در فشار  ۶۰PSIG [8] ، بدست آید این اکسیژن مناسب برای هرگونه مصرف پزشکی است و همیشه مطابق یا بالاتر از استاندارد USP[9] می‌باشد ماده غربال مولکولی کاملاً قابل احیاء و در شرایط کاربرد صحیح دارای طول عمر طولانی است.

۵- بلوک دیاگرام و اجزاء تشکیل دهنده دستگاه اکسیژن ساز با تکنولوژی PSA :

براساس تکنولوژی PSA دستگاه باید طوری طراحی شود که امکان ایجاد فشار مثبت و منفی در آن اجراء شود به همین جهت باید هوای فشرده، خشک،با خروجی غیرنوسانی و با غلظت بالا با هشدار دهنده‌های مانتیورینگ مطمئن ایجاد شود. دستگاه بر اساس تکنولوژی فوق شامل بخشهای زیر است:

۵-۱- کمپرسور هوای فشرده: وظیفه این قسمت از دستگاه گرفتن هوای محیط و فشرده کردن آن جهت تأمین هوای موردنیاز است که دارای دو خروجی می‌تواند باشد الف) جهت تهیه اکسیژن

ب) جهت تهیه هوای فشرده در اطاقهای عمل. براساس شرایط محیطی محل نصب کمپرسور متغیر بوده و با توجه به پنوماتیک بودن تجهیزات مطابقت [۱۰]FAD ، کمپرسور با این هوای موردنیاز از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

فاکتورهای مهم محاسبه عبارتند از:

الف) ارتفاع از سطح دریا       ب) بالاترین دمای ممکن    ج) ضریب نشتی و بازدهی کمپرسور

د) ضریب سایکومتریک[۱۱] جغرافیائیبا محاسبه این چهارمورد ضریبی بدست می‌آید که انتخاب کمپرسور در مناطق مخلتف و شرایط آن به این ضرایب بستگی دارد.

۵-۲- خشک کن[۱۲]: بخاطر خاصیت رطوبت‌گیری قوی زئولیتها، در صورت ترکیب با آب یک واکنش شیمیائی گرمازا ایجاد می‌کند که با تغییر در خاصیت زئولیتها، سبب پایین آمدن خلوص اکسیژن و کاهش عمر مفید دستگاه خواهد شد لذا محاسبه و نوع انتخاب خشک کن به چهار عامل زیربستگی دارد.

الف) نقطه شبنم دستگاه[۱۳]        ب) بیشترین[۱۴] دمای محیط

ج) دمای هوای فشرده[۱۵]      د) فشار کارکرد[۱۶]

از نکات جالب آن تعبیه المنت حرارتی با درجه‌های مختلف هوائی و هوای فشرده موردنظر است بدان جهت در تابستان و زمستان تنظیم این المنت و کنترل هوای محیط وهوای فشرده متغیر خواهد بود.

 

 

۵-۳- سیستم فیلتراسیون: فیلترهای دستگاه باید مطابق با استاندارد ISO 8573/1 [17] بتواند هوای طبی موردنیاز ژنراتور را از نظر میکروبی هم در ورودی و هم خروجی و با توجه به شرایط محیطی محاسبه و با ضریب اطمینان بالا انتخاب و نصب گردد . فیلترها باید دارای Economizer[18] باشند که طول عمر واقعی المنت فیلتر را نشان داده و در صورت تمام شدن عمر مفید گیج[۱۹] همراه با الارم به کاربر هشدار دهد تا المنت را تعویض کنند.

۵-۴- تانک نوسان گیر هوای فشرده: با توجه به نوسانات هوای فشرده و جریان الکتریکی و همچنین ضرورت ذخیره‌سازی اکسیژن پس از تهیه و استفاده از رگلاتورها و واگنرهای[۲۰] تثبیت فشار و شیرهای کنترل شده فشار، محاسبه مختصات این تانک براساس فشار موردنیاز از نظر جنس و ضخامت ورق آن مهم است.

۵-۵- سیستم تغلیظ اکسیژن: مهمترین بخش دستگاه بوده که شامل دو ستون استوانه‌ای است که داخل آن با ماده غربال مولکولی زئولیت پر شده است .محیط‌های فوقانی دارای فشار مثبت و محیط تحتانی دارای فشار منفی جهت ذخیره موقت اکسیژن و نتیروژن بوده و بهتر است که دائماً تحت کنترل هوشمند، دمای آن ثابت و خشک کردن آن ادامه داشته باشد و قسمت مهم‌تر آن سیستم شیرهای برقی با فرکانس ثابت برق که با سیکل مثبت یک طرف فشرده و طرف بعدی وکیوم و در سیکل منفی آن طرف دوم فشرده و طرف اول وکیوم شود و جهت خروجی ازت می‌توان آن را تخلیه یا جهت استفاده در کپسول و لوله‌های مصرف بجای هوای فشرده و مصارف دیگر پزشکی استفاده نمود.

۵-۶- تانک نوسان‌گیر اکسیژن: بعد از تهیه اکسیژن توسط غربال مولکولی و جذب سطحی زئولیت باید آنرا فشرده و در تانکی ذخیره کرد. کنترل نوسان اکسیژن در تانک و خروجی آن و کنترل نوسانات در لوله‌های انتقال و ولوها[۲۱] و گیج‌های مختلف ، ضروریست و محاسبه جنس و ظرفیت آن و ضخامت ورق آن بسیار مهم بوده و باید با فشار موردنیاز مطابق داشته باشد و همچنین توسط واگنرها و رگلاتورهای مختلف کنترل شود.

۵-۷- سیستم مانتیورینگ: این سیستم نشانگرها و کنترلرهای مختلف را شامل می‌گردد از جمله:

الف) خلوص اکسیژن[۲۲]، ۹۹-۹۰ درصدب) فشار ورودی ۱۴۰ اتمسفر[۲۳] و خروجی۴ اتمسفر

ج) شار خروجی[۲۴] اکسیژن در این سنسورها انواع مختلف صوتی، نوری و گیجی خواهد بود. سیستم مانیتورینگ اکسیژن با تکنولوژی پارامگنتیک[۲۵] (بدون نیاز به سنسور اکسیژن) جزء استاندارد هر یک از دستگاههای پزشکی AIR Sep است و از نظر دقت کنترل و قاطعیت اطمینان بی‌رقیب است.

۵-۸- سیستم دوپلکس[۲۶]: مقاوم در برابر عوامل جوی قابل تحویل است و براساس تغییرات هوای جوی سرما و گرما و رطوبت قابل برنامه‌ریزی بوده و تغییرات لازم در دستگاه بصورت الکترونیکی خواهد بود و می‌توان اکسیژن تولیدی را به دو سیستم مصرف کاملاً مستقل متصل نمود تا دارای پشتیبانی در مواقع اضطراری باشد و جایگزین وصل کپسول و تزریق اکسیژن به مسیر لوله‌کشی باشد.

۵-۹- سیستم کپسول پرکنی: به منظور تولید اکسیژن برای فروش و مصرف در محلهای دیگر و همچنین برای پشتیبانی خود دستگاه در موارد اضطراری می‌تواند امکانات فشرده‌سازی اکسیژن و پرکنی کپسول تا فشار PSI 3000 را تأمین کند و بصورت اتوماتیک در صورت افت خلوص و فشار مسیر مصرف، به کپسولهای پشتیبان وصل شود.

 

۶- سرویس و تعمیرات لازم دوره‌ای:

سرویس‌های دوره‌ای ۶ ماه یکبار جهت فصول گرم و سرد و شامل کنترل‌های زیر است.

– کنترل روغن و عملکرد کمپرسور هوای ورودی و کمپرسورهای کپسول پرکنی و کمپرسورهای انتقال در مسیر

– کنترل فیلترهای هوا ورودی و خروجی

– کنترل رگلاتورها، فشارشکن‌ها و تراپمای تانکها و گیجها

– کنترل عملکرد شیر های کنترل و یکسویه بودن آنها و خلوص سنج اکسیژن

– کنترل رطوبت و خشکی زئولیت با تست حرارت تانک‌ها و احیائ زئولیت در صورت نیاز

– کنترل المنت هوای ورودی و فشرده به تانک‌های زئولیت و تنظیم آنها جهت تابستان و زمستان

– کنترل تانک‌های مختلف هوای فشرده، اکسیژن خروجی، ازت تولیدی و وکیوم خلاء

– کنترل سیستم مانتیورینگ از نظر درصد فشار، آژیر، خطر نوری- صوتی و اتوماتیک بودن آنها

– کنترل لوله‌های انتقال و مبارزه با تعریق آنها در لوله‌های U  شکل آنها و تخلیه مایعات آنها

www.BMEcenter.ir-اکسیژن-ساز4

www.BMEcenter.ir-اکسیژن-ساز3

www.BMEcenter.ir-اکسیژن-ساز6www.BMEcenter.ir-اکسیژن-ساز5

۱۰ نظر

 1. میخواستم بدونم اینکه برای تست اکسیژن خروجی از دستگاه از پالس اکسیمتر استفاده میکنیم درست .؟
  واگر درست چجوری  پالس اکسیمتر فقط یک پروب انگشتی داره  چجوری اینکارو انجام میدیم

 2. میخواستم بدونم اینکه برای تست درصد خلوص اکسیژن خروجی از دستگاه از پالس اکسیمتر استفاده میکنیم درست؟
  و اگر درست چجوری با پروب انگشتی که نمیشه این تست رو انجام داد

 3. با سلام وتشکر از اطلاعات جامع شما
  لطفا بفرمایید غالبا از کدام نوع زئولیتهایی در اکسیژن ساز استفاده میشود؟
  آیا این زئولیتها طبیعیه یا مصنوعی؟

  • باسلام
   بسته به برند،مدل و قیمت دستگاه زئولیت ها متفاوتند.
   معمولا در دستگاه های عمومی زئولیت ها مصنوعی هستند.

 4. با سلام
  نبولایزر چیست و برای چه افرادی استفاده می شود؟
  بهترین دستگاه اکسیژن ساز خانگی کدام است؟ به لحاظ کارایی و کیفیت (دوام و خلوص بالا)
  با تشکر

 5. با سلام
  لطفا برند و مدل دستگاه مورد تایید برای بیمار در منزل را معرفی نمایید. با تشکر

 6. لطفا در صورت امکان تعمیرکار اکسیژن ساز معرفی نمایید
  با تشکر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*