خانه / مهندسی پزشکی / اخبار مهندسی پزشکی / نگاهی به فناوری تصویربرداری اولتراساند سامسونگ

نگاهی به فناوری تصویربرداری اولتراساند سامسونگ

مجله معتبر  AJOGآمریکا گزارش داد

نگاهی به فناوری تصویربرداری اولتراساند سامسونگ

مجله آمریکایی AJOG که از برترین نشریات حوزه مامایی، زنان و زایمان در سطح جهان است به عنوان نمونه‌ای از تصاویر بسیار واضح مثانه و سنگ کلیه، تصویر گرفته شده با سیستم اولتراساند سامسونگ را روی جلد شماره ماه جولای خود منتشر کرد.

سامسونگ مدیسون از شرکت‌های بزرگ حوزه تجهیزات پزشکی و از شرکت‌های وابسته سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد این نشریه تصویر روی جلد شماره ماه جولای خود را به فناوری تصویربرداری تشخیصی Crystal VueTM در حوزه زنان اختصاص داده است.

فناوری Crystal VueTM یکی از قابلیت‌های پرچمدار در سیستم اولتراساند WS80A سامسونگ است. این فناوری نمونه‌ای پیشرفته برای ارائه  سه بعدی تصویر است که به کاربر امکان می‌دهد اطلاعات مربوط به ساختار داخلی و بیرونی جنین و رحم را بصورت دقیق جمع‌آوری و ارزیابی کند.

اینسوک سانگ، معاون مدیر بخش تجهیزات پزشکی و سلامت سامسونگ الکترونیکس می‌گوید «فناوری اولتراسوند سامسونگ به طور مستمر مورد توجه نشریات پزشکی برتر جهان واقع شده است . ما،  با ارائه  تکنولوژی  Crystal Vue و در کنار قابلیت‌هایی مثل Crystal Vue FlowTM، E-CervixTM، ۵D Heart Color و IOTA-ADNEX به طور متمرکز بر روی بالا بردن کیفیت معاینات به عنوان یکی از پیشروان ارائه راه حل‌های تشخیص بیماری‌های حوزه زنان و سلامت جنین تلاش می‌نماییم».

مطلب نشریه «AJOG» نگاهی است به یک مورد تشخیصی توسط پروفسور سا را لی، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه اوا در کره‌جنوبی که در آن تصویر ترانس‌واژینال از بیمار با استفاده از فناوری Crystal VueTM سامسونگ، گرفته شده است. این تصویر سه بعدی بصورت واضح خطوط مثانه ادراری و باز شدن مثانه دیستال را نشان می‌دهد که در محل تقاطع یوترووسیکال با یک سنگ کلیه مسدود شده است.

سا را لی در مقاله خود می‌گوید «سونوگرافی لگنی ترانس‌واژینال، تصویر واضحی از عضلات لگنی به دست داده و به معاینه بیماران مبتلا به سمپتوم‌های زنان کمک می‌کند. استفاده از تصاویر سه بعدی بازسازی شده از طریق تکنیک‌ نوین crystal vue می‌تواند اطلاعات مضاعفی را برای معاینه سیستم بخش لگنچه (Pelvic) به دست ‌دهد».

این قابلیت در شماره ماه می نشریه «مامایی، زنان و زایمان» نیز در قالب مقاله‌ای به قلم سا را لی درباره یک مورد حاملگی با زخم سزارین مورد بررسی قرار گرفته بود. تصویر این تشخیص همچنین در نسخه‌های ماه مارس ۲۰۱۶ و آوریل ۲۰۱۷ نشریه UOG به عنوان تصویر برگزیده ماه، روی جلد منتشر شد. شرکت سامسونگ با نصب دستگاه‌های WS80A در سراسر جهان به دنبال تقویت برند خود از طریق کاربردهای کلینیکی این فناوری است.

برای اطلاعات بیشتر درباره این فناوری جدید سامسونگ در حوزه پزشکی و فناوری‌های دیگر می‌توانید به www.samsunghealthcare.com مراجعه کنید.

 

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الکترونیکس الهام‌بخش دنیا است و آینده را با ایده‌های نو و فناوری‌های خلاقانه و کاربردی اش شکل می‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون ها، گوشی های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت ها، دوربین‌ ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت http://news.samsung.com  مراجعه کنید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*