خانه / مطالب عمومی / ساخت مسواکی برای صحیح مسواک زدن

ساخت مسواکی برای صحیح مسواک زدن

ساخت مسواکی برای صحیح مسواک زدن

بر اساس اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا، مسواک زدن صحیح با نگهداشتن مسواک در زاویه ۴۵ درجه به دور از لثه‌ها و مسواک زدن مداوم، احتمال بروز سکته مغزی را کاهش می‌دهد. در همین راستا، محققان آمریکایی موفق به ساخت یک مسواک با طراحی منحصر به فرد شدند که عادات غلط مسواک زدن را اصلاح می‌کند.

 

bmecenter.ir.jpg90.jpg0

 

این مسواک برقی که iBrush 365 نام دارد، با هدف اصلاح عادات نادرست مسواک زدن، به افراد کمک می‌کند تا به شیوه مورد نظر دندانپزشکان مسواک بزنند. الکساندر کاندمیر، مخترع مسواک iBrush 365 می‌گوید که اغلب مردم مسواک خود را به حالت عمود بر دندان و لثه‌ها نگه می‌دارند که این امر سبب فاصله افتادن بین دندان و لثه شده و به مرور زمان لثه را تحلیل می‌برد. به طور کلی عادات غلط مسواک زدن باعث بی اثر شدن این کار و بروز مشکلات دهان و دندان خواهد شد.

این مسواک برقی دارای یک سر استوانه‌ای با بیش از ۱۳۰۰۰ میکرو موی نرم است که در مقایسه، مسواک‌های معمولی دارای ۲۵۰۰ مو هستند. این مسواک به طور مؤثر می‌تواند دهان و دندانها را در کمتر از یک دقیقه تمیز کند. سر استوانه‌ای شکل این مسواک به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند تمام دندانها را به درستی تمیز کند.

کمپانی iBrands Technologies، سازنده این مسواک اعلام کرده است که برسهای این مسواک در یک زاویه ۴۵ درجه نسبت به لثه قرار دارند. سر این مسواک می تواند در هر دو جهت بچرخد و با فشار ساده یک دکمه نیز جهت چرخش آن تغییر کند. برسهای مسواک قابل تعویض هستند و توصیه شده است که هر سه ماه یک بار تعویض شوند. مسواک iBrush 365 دارای یک باتری لیتیوم یون قابل شارژ بوده که تنها با یک بار شارژ می تواند تا بیش از شش هفته با دوبار استفاده روزانه به مدت یک دقیقه کار کند. طبق گفته کمپانی سازنده، باتری این مسواک برقی می تواند تا ۵۰۰ بار شارژ شود که طول عمری در حدود ۵۷ سال خواهد داشت. کاربران می‌‌توانند این مسواک را با یک کابل USB و یا دوشاخه برق دستگاه (۱۱۰ تا ۲۴۰ ولت) شارژ کنند.

مسواک iBrush 365 بر روی بیش از ۳۰۰ نفر مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج نشان می‌دهد که این دستگاه مؤثرترین مسواک در بازار است. همچنین این مسواک توانسته است تأییدیه های FDA و CE را نیز کسب نماید.

این پروژه تاکنون بیش از ۲۹ هزار دلار از طریق یک کمپین در سایت Kickstarter جمع آوری کرده است. مسواک iBrush 365 در حال حاضر برای پیش فروش در وبسایت این کمپانی با قیمت ۷۹ دلار در دسترس قرار داشته و قبول سفارشات آن از این ماه آغاز خواهد شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*